Przetwornice napięcia

Urządzenia pozwalające zamienić napięcie stałe zgromadzone w akumulatorze na napięcie przemienne 230V takie jak w gniazdku elektrycznym w domu nazywane są przetwornicami napięcia. Typowa przetwornica napięcia pracuje z akumulatorami 12V lub 24V ale zdarzają się również urządzania pracujące z napięciami 48V a więc połączonymi 4 akumulatorami szeregowo. Typowa moc urządzeń zaczyna się na poziomie 200W a sięga nawet kilku kilowatów w zależności od producenta. Nasz sklep postawił na dwie renomowane firmy oferujące takie urządzenia. Pierwsza to Holenderski producent Victron Energy druga to Polski producent AZO Digital. Cechują się one długą aż 5 letnią gwarancją oraz bardzo niską awaryjnością.

Przetwornica napięcia tryb ECO Mode
Zarówno jeden jak i drugi producent oferują w swoich produktach tryb EcoMode. Oznacza to, że przetwornica napięcia w czasie gdy nie pracuje zużywa znacznie mniej energii elektrycznej zgromadzonej w akumulatorach niż tradycyjne tańsze urządzenia. Przekłada się to na dużo mniejsze zużycie energii z akumulatora a co za tym idzie dłuższą prace i większą żywotność akumulatora.

Wysoka sprawność podczas zamiany energii
Kolejna wspólna cecha urządzeń to bardzo wysoka sprawność sięgająca 90% lub więcej. Oznacza to, że przetwornica napięcia podczas zamiany energii elektrycznej z akumulatora do 230V nie traci jej więcej niż 10%. Jest to bardzo istotny parametr ponieważ dzięki niemu możemy znacząco wydłużyć czas pracy całego systemu a także wydłużyć żywotność akumulatora.

Widok :

Wyświetlanie jednego wyniku

Call Now Button