Solarne grzanie wody

Jakiś czas temu w Polsce bardzo popularne były kolektory słoneczne jako urządzenie do podgrzewu wody za pomocą promieni słonecznych. Do czasu aż nie była znana technologia fotowoltaiczna było to  całkiem ciekawym rozwiązaniem. Z czasem jak na Polski rynek zaczęły wchodzić panele słoneczne – fotowoltaiczne, technologia ta okazała się zbyt awaryjna i przestarzała a w dodatku bardzo problematyczna do użytkowania. Prezentujemy państwu rewelacyjny system podgrzewania wody za pomocą paneli słonecznych w dodatku przeznaczony do samodzielnego montażu bez udziału profesjonalnych montażystów oraz bez zgłaszania do zakładu energetycznego tak jak klasyczne elektrownie słoneczne.

Podgrzewanie wody panelami słonecznymi

Kiedyś wymagany był obieg glikolu i pompa napędzająca wymianę cieplną. Teraz podgrzewanie wody odbywa się na zasadzie przekazania energii elektrycznej do grzałki w bojlerze. System podgrzewania wody jest bardzo prosty. Zamontowane panele słoneczne inaczej kolektor słoneczny generuje energię elektryczną pozyskaną z promieni słonecznych i przekazuję ją do przetwornicy.  Do przetwornicy bezpośrednio podłączony jest bojler wraz tradycyjną grzałką. System nie posiada akumulatorów dzięki czemu nie trzeba go serwisować ani dokonywać kosztownych wymian baterii akumulatorów.

Solarne podgrzewanie wody działa nie tylko latem ale również zimą wystarczy aby świeciło słońce. Nie musimy się też obawiać, że system będzie produkował zbyt dużo energii elektrycznej tak jak miało to miejsce w kolektorach słonecznych. Po prostu kiedy obecny jest odbiór przez grzałkę system pracuje, natomiast w czasie gdy go nie ma panele słoneczne nie produkują energii nawet jak znajdują się w pełnym słońcu.

Kolektor słoneczny czy panel słoneczny

Podgrzewanie wody za pomocą kolektorów słonecznych to pasmo niekończących się problemów. Pierwszy to krążący glikol i ewentualna nieszczelność instalacji. Drugi to pompa cyrkulacyjna wymagająca stałego zasilania i zabezpieczenia kosztownym systemem UPS. W sytuacji gdy pompa staje solary mogą ulec uszkodzeniu. W końcu niska wydajność zimą a wręcz nawet zerowa aż po możliwość zagotowania glikolu w przypadku słonecznego dnia i małym odbiorze ciepła z zasobnika. Typowy tradycyjny kolektor słoneczny nie jest najszczęśliwszym wyborem.

W systemie podgrzewania wody za pomocą paneli słonecznych te problemy nie występują.  System działa tylko wtedy kiedy potrzebujemy ciepła nie produkuje nadmiaru energii, nie wymaga wymiany akumulatorów ani żadnych innych prac serwisowych, za wyjątkiem okresowego raz na 2 lata czyszczenia paneli o ile chcemy zachować wysoką wydajność. Nie ma możliwości przecieku glikolu ani nadprodukcji cieplnej. Poprawnie zamontowany system podgrzewania wody będzie pracował bezawaryjnie przez 25 lat podgrzewając wodę również zimą. Warto zauważyć, że system podgrzewu wody będzie pracował również w przypadku braku zasilania sieciowego ponieważ dysponuje własnym. Nie jest nawet w żaden sposób podłączony do zasilania sieciowego.

Jakie urządzenia można podłączyć do podgrzewacza solarnego.

W zasadzie każdy bojler z grzałką elektryczną i termostatem. Do systemu możemy również podłączyć przepływowy podgrzewacz wody a także suszarkę do włosów, mały piecyk olejowy lub drabinkę grzewczą w łazience. Istnieje również możliwość podłączenia ogrzewania podłogowego o ile sterownik jest klasyczny a nie sterowany mikroprocesorowo. Podłączać możemy wszystkie urządzenia pracujące oporowo lub takie, które nie wymagają napięcia sinusoidalnego. Z pewnością nie wolno do systemu podłączać urządzeń elektronicznych takich jak komputery, telewizory, lodówki itp. System współpracuje również z niektórymi kosiarkami i podkaszarkami elektrycznymi.

Gotowy zestaw solarny

Nasz system podgrzewania wody panelami słonecznymi gotowy jest do samodzielnego montażu. Wystarczy jedynie połączyć szeregowo panele słoneczne, zamontować je na dachu lub gruncie, podłączyć do przetwornicy a do przetwornicy wpiąć wtyczkę od bojlera. System całą resztę wykona za nas sam automatycznie. Na solarny zestaw do podgrzewania wody nie jest wymagane zgłoszenie do zakładu energetycznego a instalację może przeprowadzić każdy sam we własnym zakresie.

Kolektory słoneczne samodzielny montaż.

Jeżeli decydujemy się na samodzielny montaż solarnego podgrzewacza wody należy wyposażyć się w odpowiedni system montażowy na dach skośny, płaski lub na grunt. Wszystkie te systemy montażowe dostępne są w naszym sklepie a nasi konsultanci pomogą w wyborze odpowiedniego systemu montażowego do Państwa warunków.

Widok :

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Call Now Button