Zestawy 230V

Gotowy zestaw solarny rozwiązaniem dla wszystkich tych klientów, którzy posiadają działkę, domek drewniany, holenderski lub inną nieruchomość a nie mają możliwości przyłączenia energii elektrycznej. Typowy zestaw fotowoltaiczny składający się z panela słonecznego, regulatora ładowania akumulatora i przetwornicy napięcia może zasilić urządzenia takie jak oświetlenie lub radio aż do elektronarzędzi a nawet pompy wody, pralki, suszarki czy zmywarki.

Wybierając zestaw solarny musimy dobrze wyliczyć nasze zapotrzebowanie aby nie kupić zbyt małej ale też i zbyt dużej instalacji fotowoltaicznej. Warto również zwrócić uwagę na wymiary paneli słonecznych. Niektóre panele słoneczne takie jak wysokonapięciowe moduły o mocy większej niż 180W mają dość pokaźne rozmiary a ich powierzchnia to 1.6m2. W takiej sytuacji należy rozważyć system montażowy na dach lub na grunt w zależności od potrzeb. Opieranie modułu fotowoltaicznego o przysłowiowe drzewo nie zawsze jest dobrym pomysłem.

Panele słoneczne na działkę

Wszystkie nasze zestawy fotowoltaiczne z napięciem 230V idealnie pasują jako elektrownia słoneczna na działkę do domku drewnianego lub holenderskiego lub na zwykłą działkę ROD zlokalizowaną w mieście bez dostępu do zasilania. Instalacja fotowoltaiczna zapewnia zasilanie 230V takie jak w mieszkaniu i możemy podłączyć do niej odbiorniki takie jak ładowarki, telewizor, laptopy, komputery a nawet zmywarki, pralki lub suszarki wszystko w zależności od wielkości instalacji fotowoltaicznej.

Zestaw solarny co wchodzi w jego skład

Każdy zestaw paneli słonecznych z napięciem 230V bez względu na jego wielkość oraz przeznaczenie zawiera następujące podzespoły bazowe. Panel słoneczny, który zapewnia dostawę energii elektrycznej w postaci prądu stałego do regulatora ładowania. W zależności od typu zestawu oferujemy modułu fotowoltaiczne polikrystaliczne lub monokrystaliczne w sztywnej ramie aluminiowej pokryte szkłem hartowanym. Na życzenie klienta oferujemy również panele elastyczne z kompozytu.

Regulator ładowania, który łączy panel słoneczny z akumulatorem i odpowiada za poprawną charakterystykę ładowania. Dodatkowo zabezpiecza przed przeładowaniem akumulatora, zwarciem lub odwrotną polaryzacją. W zależności  od posiadanego typu regulatora może on być wyposażony w wyświetlacz LCD, wyświetlacz LED lub w interfejs bluetooth umożliwiający zarządzanie regulatorem poprzez aplikację w telefonie pobraną ze sklepu google lub apstore. Finalnie zabezpiecza także przed prądem wstecznym z modułu fotowoltaicznego w czasie nocy.

Akumulator żelowy, który umożliwi gromadzenie energii elektrycznej wytworzonej przez  panel słoneczny. Dzięki akumulatorowi będziemy mogli korzystać z prądu również nocą oraz w pochmurne dni.

Przetwornice napięcia, która zapewnia zamianę napięcia stałego 12V lub 24V zgromadzonego w akumulatorze żelowym na napięcie  przemienne sinusoidalne takie jak w gniazdku elektrycznym. Umożliwia podłączanie tradycyjnych odbiorników zasilanych napięciem 230V

Czy mogę sam zmontować zestaw fotowoltaiczny na działkę lub przyczepę?

Tak oczywiście. Dokładamy wiele starań aby każdy nasz Klient mógł wykonać instalację elektrowni słonecznej samodzielnie bez potrzeby zatrudniania instalatora. Po pierwsze w każdym zestawie znajdą Państwo gotową instrukcję obsługi wraz ze schematem instalacji oraz instrukcję montażu.

Po drugie wszystkie nasze zestawy fotowoltaiczne zawierają gotowe okablowanie z zaciśniętymi końcówkami do panela słonecznego oraz akumulatora. Po trzecie nasza firma zapewnia wsparcie techniczne telefoniczne oraz mailowe w trakcie instalacji systemu. Montaż systemu fotowoltaicznego przy zachowaniu zasad z instrukcji jest bardzo łatwy i intuicyjny a może go wykonać osoba bez jakiegokolwiek doświadczenia technicznego i bez specjalistycznych narzędzi. Przydatny będzie jedynie śrubokręt i klucz płaski do przykręcenia klem akumulatora żelowego.

Jaka jest różnica między regulatorem MPPT a PWM

Na pierwszy rzut oka zasadniczą różnice stanowi cena zakupu. Regulatory ze śledzeniem punktu mocy MPPT często są dwa a nawet trzy razy droższe od regulatorów PWM. Najważniejsza cecha regulatora MPPT to fakt, że nie zmniejsza napięcia panelu słonecznego do napięcia akumulatora i pracuje z pełna mocą. Regulatory PWM zaniżają faktyczną moc paneli słonecznych w zależności od poziomu naładowania akumulatora.

Kolejna cecha regulatorów MPPT to sprawdzanie na bieżąco ponad 50 razy na sekundę najlepszego punktu mocy czyli napięcia i prądu, które zależne są od nasłonecznienia. Dzięki takiemu rozwiązaniu regulator z układem MPPT może pracować w cieniu lub półcieniu. Względem regulatora PWM rozpoczyna również ładowanie o wczesnym poranku i kończy późnym popołudniem. Takie rozwiązanie pozwala na poprawę pracy nawet o 30% względem tradycyjnego regulatora ładowania PWM.

Kiedy zdecydować się na wybór zestawu solarnego 230V

Zasilanie napięciem 230V powinniśmy wybrać w sytuacji gdy już dysponujemy konkretnym sprzętem na ten rodzaj napięcia a wymiana urządzeń na 12V okazała by się zdecydowanie droższa niż zakup przetwornicy napięcia. Najczęstszymi miejscami gdzie można spotkać fotowoltaiczny zestaw 230V są domki letniskowe, domki  jednorodzinne, działki nad morzem, tam najczęściej nie można doprowadzić zasilania  z sieci. Oraz inne podobne miejsca gdzie brak jest zasilania sieciowego. Zasilanie 230V najlepiej sprawdzą się na działkach z drewnianym domkiem lub holenderskim a także na działkach ROD bez własnego zasilania. Nasze zestawy zastępują podłączenie do sieci energetycznej.

Jak zamontować zestaw fotowoltaiczny na dachu

W zależności od  tego jaki posiadamy rodzaj dachu powinniśmy wybrać odpowiedni system montażowy. W przypadku gdy posiadamy dach z blacho dachówką, gontem, blachę z rąbkiem lub innego rodzaju dach płaski powinniśmy wybrać kołek dokrokwiowy wkręcany w krokiew. Jeżeli posiadamy dach z dachówką ceramiczną lub betonową należy zastosować hak PV regulowany. Natomiast jeżeli posiadamy blachę trapezową należy wybrać system dedykowany do takiej blachy.

Po zamocowaniu uchwytów układamy na nich profile PV a następnie na profilach układamy panele słoneczne. Za pomocą klamer skrajnych i środkowych mocujemy moduły solarne do szyny PV. W ten sposób przygotowany system montażowy pod zestaw fotowoltaiczny zapewni jego trwałość oraz wytrzymałość na długie lata.

Jak zamontować zestaw solarny na ziemi

Najprostszym sposobem jest nabycie gotowego zestawu w naszym sklepie tzw. system montażowy na dach płaski. Mieści się na niego 2 panele duże 280W lub 3 panele małe o mocy 160W. Po złożeniu systemu montażowego analogicznie jak powyżej, mocujemy go na dwóch dołączonych ekierkach. Ekierki montażowe możemy postawić np na bloczkach betonowych dostępnych w każdym markecie budowlanym. Taką konstrukcję możemy również ustawić na  dachu ale należy ją obciążyć minimum 12 bloczkami betonowymi na każde 2 lub 3 panele. Dociążenie jest istotne ponieważ przy dużym wietrze panele słoneczne mogą oderwać się od dachu.

Co to jest napięcie sinusoidalne

Do naszych zestawów fotowoltaicznych dołączone są przetwornice napięcia pozwalające przekształcić napięcie z akumulatora żelowego na napięcie przemienne sinusoidalne. Pełen sinus zapewnia możliwość podłączania urządzeń elektronicznych i silników bez jakichkolwiek zakłóceń.

Przetwornice napięcia bez przebiegu sinusoidalnego nadają się tylko do urządzeń oporowych takich jak grzałka elektryczna. W wielu przypadkach próba podłączenia urządzeń elektronicznych lub silników się nie powiedzie lub urządzenia będą działały nieprawidłowo.

Co mogę podłączyć do zestawu solarnego 230V

Oczywiście podłączyć możemy dowolne urządzenie takie jakie podłączamy do zwykłej sieci w domu. Należy przy tym pamiętać aby nie przekraczać  mocy urządzenia. Pod uwagę trzeba też wziąć fakt, że nie powinniśmy eksploatować systemu solarnego z pełną mocą przez długi czas ponieważ rozładowanie akumulatora żelowego prądem większym niż pięciogodzinnym może spowodować jego uszkodzenie.

Do systemy solarnego możemy również podłączać urządzenia takie jak pompy. Dzięki dwukrotnie większej mocy rozruchowej 5 sekundowej przetwornice potrafią uruchamiać silniki, które podczas startu pobierają nawet 3 krotność swojej mocy. Dotyczy to również lodówek sprężarkowych i niektórych elektronarzędzi.

Zdecydowanie natomiast nie zalecamy podłączać do systemu solarnego wszelkiego rodzaju grzejników, piecyków, farelek, płyt indukcyjnych lub grzewczych. tego typu urządzenia pobierają zbyt dużo energii jak na zestaw fotowoltaiczny i powinny być zasilane z sieci lub z agregatu prądotwórczego.

Widok :

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Call Now Button